  • AME25-12SMJZ
AME25-12SMJZ
advertisement
Manufacturer No:
AME25-12SMJZ
HK JDW NO:
21-AME25-12SMJZ
Package:
8-DIP Module, 4 Leads
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 25W
Step5Bar-code shipping tag
AME25-12SMJZ
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 4 Leads
  • Weight
    0.265 lb (120.00 g)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C (With Derating)
  • Series
    AME25-MJZ (25W)
  • Size / Dimension
    2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    25 W
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    2.1A
  • Voltage - Input
    85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%