  • AMA5EK1-120050Y
AMA5EK1-120050Y
advertisement
Manufacturer No:
AMA5EK1-120050Y
HK JDW NO:
21-AMA5EK1-120050Y
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Step5Bar-code shipping tag
AMA5EK1-120050Y
  • Weight
    0.088 lb (40.00 g)
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Series
    AMA5-Y
  • Size / Dimension
    2.52" L x 1.01" W x 2.96" H (64.0mm x 25.6mm x 75.3mm)
  • Power (Watts)
    6 W
  • Approval Agency
    CE
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    60.2" (1.50m)
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug Locking, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW (Max)