  • ALS80C304LM025
ALS80C304LM025
advertisement
Manufacturer No:
ALS80C304LM025
HK JDW NO:
417-ALS80C304LM025
Datasheet:
ALS80C304LM025
Description:
ALS80 300000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS80C304LM025
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    300000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.122 28.50mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    9mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    25A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    26.3A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    5.236 133.00mm