  • AK500/16-OE-5-1
AK500/16-OE-5-1
advertisement
Manufacturer No:
AK500/16-OE-5-1
HK JDW NO:
93-AK500/16-OE-5-1
Description:
CORD 16AWG NEMA5-15P - CBL 3.28'
Step5Bar-code shipping tag
AK500/16-OE-5-1
  • Operating Temperature
    60°C
  • Published
    2011
  • Voltage - Rated
    120V
  • Current Rating (Amps)
    13A
  • Shielding
    Shielded
  • Style
    Male Pins (Blades) to Leads
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG