  • AK500-RA-6-0.5
AK500-RA-6-0.5
advertisement
Manufacturer No:
AK500-RA-6-0.5
HK JDW NO:
93-AK500-RA-6-0.5
Description:
CORD 18AWG IEC320 RA - CBL 1.64'
Step5Bar-code shipping tag
AK500-RA-6-0.5
  • Operating Temperature
    60°C
  • Voltage - Rated
    120V
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Shielding
    Unshielded
  • Style
    Female Sockets (Slots) to Leads
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • 1st Connector
    IEC 320-C13, Right Angle
  • 2nd Connector
    Cable
  • Cord Type
    SVT
  • Approved Countries
    United States
  • Length
    1.64' 500.0mm