  • AISM-1210H-470K-T
AISM-1210H-470K-T
advertisement
Manufacturer No:
AISM-1210H-470K-T
HK JDW NO:
5-AISM-1210H-470K-T
Datasheet:
AISM-1210H-470K-T
Description:
FIXED IND 47UH 150MA 2.25 OHM
Step5Bar-code shipping tag
AISM-1210H-470K-T
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Molded Chip
  • Current Rating
    150mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.25Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    14MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    15 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Case/Size Code
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm