  • AISM-1210-4R7K-T
AISM-1210-4R7K-T
advertisement
Manufacturer No:
AISM-1210-4R7K-T
HK JDW NO:
5-AISM-1210-4R7K-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AISM-1210-4R7K-T
Description:
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM
Step5Bar-code shipping tag
AISM-1210-4R7K-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Series
    AISM-1210
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Composition
    Wirewound
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    220mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.5Ohm Max
  • Max DC Current
    220mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm