  • AIRD-03-221K
AIRD-03-221K
advertisement
Manufacturer No:
AIRD-03-221K
HK JDW NO:
5-AIRD-03-221K
Datasheet:
AIRD-03-221K
Description:
Quantity:
In Stock : 43
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AIRD-03-221K
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIRD-03
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.102Dia 28.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating (Amps)
    5.5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    5.5A
  • Lead Pitch
    22mm
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    1Hz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    8.7A
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    1Hz
  • Current - Saturation
    8.7A
  • Diameter
    28mm
  • Height
    21.0058mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • Length
    21mm