  • AI-4429-P-CP12-R
AI-4429-P-CP12-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-4429-P-CP12-R
HK JDW NO:
622-AI-4429-P-CP12-R
Package:
Datasheet:
AI-4429-P-CP12-R
Description:
AUDIO PIEZO IND 4-16V PNL MNT
Step5Bar-code shipping tag
AI-4429-P-CP12-R
    Select All
  • Contact Plating
    Nickel
  • Mount
    Panel
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    1.713Dia 43.50mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256 (6.50mm)
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    12V
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Technology
    Piezo
  • Current Rating
    25mA
  • Frequency
    2.9kHz
  • Operating Supply Current
    25mA
  • Operating Mode
    Pin Selectable
  • Current - Supply
    20mA~25mA
  • Voltage Range
    4V~16V
  • Self Resonant Frequency
    2.9kHz
  • Input Current
    25mA
  • Max Supply Voltage (DC)
    16V
  • Washable
    No
  • Port Location
    Top
  • Min Supply Voltage (DC)
    4V
  • Sound Pressure Level (SPL)
    100dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Duration
    Variable
  • Nominal Supply Voltage (DC)
    12V
  • Diameter
    43.5mm
  • Height
    33.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.339 34.00mm
  • Length
    43.5mm
  • Width
    43.5mm