  • AHA50AFB-1R54
AHA50AFB-1R54
advertisement
Manufacturer No:
AHA50AFB-1R54
HK JDW NO:
898-AHA50AFB-1R54
Package:
Axial, Box
Datasheet:
Description:
1.54Ohm, ±1%,
Step5Bar-code shipping tag
AHA50AFB-1R54
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    1.969Lx1.142W 50.00mmx29.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.54Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    50W
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm