  • AHA476M63F24B-F
AHA476M63F24B-F
advertisement
Manufacturer No:
AHA476M63F24B-F
HK JDW NO:
192-AHA476M63F24B-F
Datasheet:
AHA476M63F24B-F
Description:
AHA 47μF Capacitor ±20% Bulk Surface Mount 50mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
AHA476M63F24B-F
    Automotive, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    47μF
  • Terminal Pitch
    3.1mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.3Ohm @ 120Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Size Code
    3933
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.0296mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.18
  • Ripple Current @ Low Frequency
    50mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    85mA @ 100kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.402 10.20mm
  • Length
    10mm
  • Width
    8.3mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%