  • AHA476M25D16T-F
AHA476M25D16T-F
advertisement
Manufacturer No:
AHA476M25D16T-F
HK JDW NO:
192-AHA476M25D16T-F
Datasheet:
AHA476M25D16T-F
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AHA476M25D16T-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    FLAT
  • Number of Pins
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    1.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.1Ohm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.0118mA
  • Ripple Current
    70mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    70mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    119mA @ 10kHz
  • Ripple Current (AC)
    70mA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    7.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm
  • Width
    6.6mm