  • AH316M157501-T
AH316M157501-T
advertisement
Manufacturer No:
AH316M157501-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-AH316M157501-T
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
AH316M157501-T
Step5Bar-code shipping tag
AH316M157501-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    GPS
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    1.575GHz
  • Polarization
    LINEAR HORIZONTAL/LINEAR VERTICAL
  • Impedance
    50Ohm
  • Gain
    2.4dBi, -0.6dBic
  • Frequency Range
    1.574GHz~1.576GHz
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Chip
  • VSWR
    3
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Omnidirectional
    NO
  • Height
    508μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm