  • AF0603FR-07309KL
AF0603FR-07309KL
advertisement
Manufacturer No:
AF0603FR-07309KL
HK JDW NO:
898-AF0603FR-07309KL
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
AF0603FR-07309KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 309kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AF0603FR-07309KL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    309kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Max Power Dissipation
    100mW
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm