  • ADP2108ACBZ-2.3-R7
ADP2108ACBZ-2.3-R7
advertisement
Manufacturer No:
ADP2108ACBZ-2.3-R7
HK JDW NO:
699-ADP2108ACBZ-2.3-R7
Package:
5-WFBGA, WLCSP
Description:
2.3V DC DC Voltage Regulator 1 Outputs 3MHz Tape & Reel (TR) 600mA 5-WFBGA, WLCSP
Quantity:
In Stock : 14346
Step5Bar-code shipping tag
ADP2108ACBZ-2.3-R7
  • Package / Case
    5-WFBGA, WLCSP
  • Supplier Device Package
    5-WLCSP
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    1
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Input (Min)
    2.3V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.3V
  • Frequency - Switching
    3MHz