  • ADP1765ACPZ-0.9-R7
ADP1765ACPZ-0.9-R7
advertisement
Manufacturer No:
ADP1765ACPZ-0.9-R7
HK JDW NO:
84-ADP1765ACPZ-0.9-R7
Package:
Datasheet:
Description:
0.5mm PMIC 16
Quantity:
In Stock : 1604
Step5Bar-code shipping tag
ADP1765ACPZ-0.9-R7
    16
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Output Voltage 1
    0.9V
  • Input Voltage (Min)
    1.1V
  • Input Voltage (Max)
    1.98V
  • Output Voltage1-Max
    0.9067V
  • Output Voltage1-Min
    0.8932V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    5A
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Operating Temperature TJ-Min
    -40°C
  • Length
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    3mm