  • ADP124ARHZ-3.3-R7
ADP124ARHZ-3.3-R7
advertisement
Manufacturer No:
ADP124ARHZ-3.3-R7
HK JDW NO:
84-ADP124ARHZ-3.3-R7
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
ADP124ARHZ-3.3-R7
Description:
Enable Fixed 0.65mm ADP124 PMIC 8 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 12608
Step5Bar-code shipping tag
ADP124ARHZ-3.3-R7
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    ADP124
  • Pin Count
  • Current - Supply (Max)
    280μA
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    500mA
  • Operating Supply Current
    45μA
  • Nominal Supply Current
    45μA
  • Max Supply Current
    210μA
  • Quiescent Current
    210μA
  • Accuracy
    1 %
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.3V
  • Current - Quiescent (Iq)
    105μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 500mA
  • PSRR
    60dB (10kHz ~ 100kHz)
  • Reference Voltage
    500mV
  • Dropout Voltage
    130mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.13V
  • Min Current Limit
    550mA
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Output Voltage Accuracy
    1 %
  • Height
    940μm
  • Length
    3.1mm
  • Width
    3.1mm