  • ADM6315-45D3ART-RL
ADM6315-45D3ART-RL
advertisement
Manufacturer No:
ADM6315-45D3ART-RL
HK JDW NO:
84-ADM6315-45D3ART-RL
Description:
5V 4 Terminals 4-Pin ADM6315 Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 19784
Step5Bar-code shipping tag
ADM6315-45D3ART-RL
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Max Supply Current
  • Adjustable Threshold
  • Voltage - Threshold
    4.5V
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.42V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.58V
  • Threshold Voltage
    +4.5V
  • Number of Monitored Inputs
  • Length
    2.9mm