  • AD843JR-16-REEL
AD843JR-16-REEL
advertisement
Manufacturer No:
AD843JR-16-REEL
HK JDW NO:
699-AD843JR-16-REEL
Package:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
AD843JR-16-REEL
Description:
50pA 72 dB Instrumentational OP Amps 0.06μA ±4.5V~18V 16 Pins 16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Quantity:
In Stock : 16621
Step5Bar-code shipping tag
AD843JR-16-REEL
  • Package / Case
    16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
    16
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Subcategory
    Operational Amplifier
  • Technology
    BIPOLAR
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    15V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    16
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Supply
    12mA
  • Slew Rate
    250V/μs
  • Amplifier Type
    General Purpose
  • Common Mode Rejection Ratio
    72 dB
  • Current - Input Bias
    50pA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    ±4.5V~18V
  • Gain Bandwidth Product
    34MHz
  • Neg Supply Voltage-Nom (Vsup)
    -15V
  • Unity Gain BW-Nom
    34000 kHz
  • Average Bias Current-Max (IIB)
    0.06μA
  • Voltage - Input Offset
    1mV
  • Current - Output / Channel
    50mA
  • Height Seated (Max)
    2.65mm