  • ACML-0402-181-T
ACML-0402-181-T
advertisement
Manufacturer No:
ACML-0402-181-T
HK JDW NO:
5-ACML-0402-181-T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ACML-0402-181-T
Description:
FERRITE BEAD 180 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
ACML-0402-181-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ACML
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating
    150mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    180Ohm
  • Max DC Current
    150mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    500mOhm
  • Current Rating (Max)
    150mA
  • Impedance @ Frequency
    180Ohms @ 100MHz
  • Height
    660.4μm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    508μm
  • Height (Max)
    0.026 0.65mm