  • ACM4520V-901-2P-T00
ACM4520V-901-2P-T00
advertisement
Manufacturer No:
ACM4520V-901-2P-T00
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACM4520V-901-2P-T00
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
Common Mode Filters / Chokes 900ohms 0.06ohm 1.2A AEC-Q200
Step5Bar-code shipping tag
ACM4520V-901-2P-T00
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    ACM-V
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.177W 4.70mmx4.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    900Ohm
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    900Ohm
  • Current
    1.2A
  • Max DC Current
    1.2A
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    60mOhm
  • Impedance @ Frequency
    900Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    50V
  • Height
    2.0066mm
  • Length
    4.7mm
  • Width
    4.5mm