  • ACM3225-601-2P-T001
ACM3225-601-2P-T001
advertisement
Manufacturer No:
ACM3225-601-2P-T001
HK JDW NO:
769-ACM3225-601-2P-T001
Description:
CMC 1A 2LN 600 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
ACM3225-601-2P-T001
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
    1210 (3225 Metric), 4 Leads
  • Number of Pins
    4
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    200mOhm
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    1A
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Imperial)
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Current
    1A
  • Max DC Current
    1A
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Current
    1A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100MHz
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Height
    2.3mm