  • ACASA2201A2201P100
ACASA2201A2201P100
advertisement
Manufacturer No:
ACASA2201A2201P100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-ACASA2201A2201P100
Package:
Molded
Step5Bar-code shipping tag
ACASA2201A2201P100
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 75
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    300mW
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    800μm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.3W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    75V
  • Size Code
    0612
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Network Type
    ISOLATED
  • Length
    3.2mm