  • ACASA1001E1001P1AT
ACASA1001E1001P1AT
advertisement
Manufacturer No:
ACASA1001E1001P1AT
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-ACASA1001E1001P1AT
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Description:
Quantity:
In Stock : 14415
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACASA1001E1001P1AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ACA - Precision
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    300mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.5mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Working Voltage
    75V
  • Power Dissipation
    400μW
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    125mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±7.5ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.05%
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm