  • AC0603CRNPO9BN2R7
AC0603CRNPO9BN2R7
advertisement
Manufacturer No:
AC0603CRNPO9BN2R7
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AC0603CRNPO9BN2R7
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
AC0603CRNPO9BN2R7
Description:
AC 2.7pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 880
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AC0603CRNPO9BN2R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AC
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.7pF
  • Height
    900μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm