  • ABS25-32.768KHZ-1-T
ABS25-32.768KHZ-1-T
advertisement
Manufacturer No:
ABS25-32.768KHZ-1-T
HK JDW NO:
5-ABS25-32.768KHZ-1-T
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABS25-32.768KHZ-1-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABS25
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.150W 8.00mmx3.80mm
  • Tolerance
    0.001%
  • Part Status
    Active
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    3.8mm
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhms
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Series Resistance
    50kOhm
  • Height
    2.4892mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    8mm
  • Width
    3.81mm