  • ABS07AIG-32.768KHZ-T
ABS07AIG-32.768KHZ-T
advertisement
Manufacturer No:
ABS07AIG-32.768KHZ-T
HK JDW NO:
5-ABS07AIG-32.768KHZ-T
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABS07AIG-32.768KHZ-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    ABS07AIG
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80kOhms
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.4986mm