  • ABS07-32.768KHZ-4-T
ABS07-32.768KHZ-4-T
advertisement
Manufacturer No:
ABS07-32.768KHZ-4-T
HK JDW NO:
5-ABS07-32.768KHZ-4-T
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABS07-32.768KHZ-4-T
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABS07
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.5mm
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhms
  • Load Capacitance
    4pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Series Resistance
    70kOhm
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.5494mm