  • ABM8W-41.6000MHZ-4-B2U-T3
ABM8W-41.6000MHZ-4-B2U-T3
advertisement
Manufacturer No:
ABM8W-41.6000MHZ-4-B2U-T3
HK JDW NO:
5-ABM8W-41.6000MHZ-4-B2U-T3
Description:
CRYSTAL 41.6000MHZ 4PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM8W-41.6000MHZ-4-B2U-T3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ABM8W
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    41.6MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.75 (mm)/L0.126XB0.098XH0.03 (inch)
  • Operating Frequency
    41.6MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    4pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm