  • ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
ABRACON - ABM7-24.000MHZ-D2Y-T - Crystal, 24 MHz, SMD, 6mm x 3.5mm, 30 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM7 Series
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABM7
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Depth
    3.5mm
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Insulation Resistance
    500MOhm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    100Ohm
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.3mm