  • ABM7-14.7456MHZ-B4-T
ABM7-14.7456MHZ-B4-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM7-14.7456MHZ-B4-T
HK JDW NO:
5-ABM7-14.7456MHZ-B4-T
Description:
Crystal 14.7456MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 60Ohm 2-Pin Mini-CSMD T/R
Step5Bar-code shipping tag
ABM7-14.7456MHZ-B4-T
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - electroplated
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    14.7456MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Operating Frequency
    14.7456MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Accuracy
    0.003 %
  • Drive Level
    10 μW
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm