  • ABM3-24.576MHZ-B4Y-T
ABM3-24.576MHZ-B4Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM3-24.576MHZ-B4Y-T
HK JDW NO:
5-ABM3-24.576MHZ-B4Y-T
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABM3-24.576MHZ-B4Y-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABM3
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm