  • ABM3-24.000MHZ-B2-T
ABM3-24.000MHZ-B2-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM3-24.000MHZ-B2-T
HK JDW NO:
5-ABM3-24.000MHZ-B2-T
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
Crystal 24MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin Mini-CSMD T/R
Step5Bar-code shipping tag
ABM3-24.000MHZ-B2-T
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Accuracy
    0.002 %
  • Series Resistance
    50Ohm
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Yes
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ABM3
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Depth
    3.2mm