  • ABM12-32.000MHZ-B2X-T3
ABM12-32.000MHZ-B2X-T3
advertisement
Manufacturer No:
ABM12-32.000MHZ-B2X-T3
HK JDW NO:
5-ABM12-32.000MHZ-B2X-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM12-32.000MHZ-B2X-T3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ABM12
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • Tolerance
    0.002%
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Depth
    1.2mm
  • Frequency
    32MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200Ohms
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    1.1938mm