  • ABM10AIG-20.000MHZ-D2Z-T3
ABM10AIG-20.000MHZ-D2Z-T3
advertisement
Manufacturer No:
ABM10AIG-20.000MHZ-D2Z-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABM10AIG-20.000MHZ-D2Z-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 20MHZ 10PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABM10AIG-20.000MHZ-D2Z-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABM10AIG
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.55 (mm)/L0.098XB0.079XH0.022 (inch)
  • Operating Frequency
    20MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    10 μW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm