  • ABM10-24.576MHZ-D30-T3
ABM10-24.576MHZ-D30-T3
advertisement
Manufacturer No:
ABM10-24.576MHZ-D30-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABM10-24.576MHZ-D30-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Crystal 24.576MHz ±20ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 10pF FUND 100Ohm 4-Pin Ultra Mini-CSMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABM10-24.576MHZ-D30-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABM10
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohms
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm