  • ABLSG-16.384MHZ-D2Y-T
ABLSG-16.384MHZ-D2Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABLSG-16.384MHZ-D2Y-T
HK JDW NO:
5-ABLSG-16.384MHZ-D2Y-T
Package:
HC-49/US - 3 Lead
Description:
CRYSTAL, 16.384MHz, 18pF, HC-49/US
Step5Bar-code shipping tag
ABLSG-16.384MHZ-D2Y-T
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US - 3 Lead
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABLSG
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • Tolerance
    0.002%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    40Ohm
  • Height
    4.191mm
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm
  • Length
    11.4046mm
  • Width
    4.699mm