  • ABLS7M-16.000MHZ-B-2-T
ABLS7M-16.000MHZ-B-2-T
advertisement
Manufacturer No:
ABLS7M-16.000MHZ-B-2-T
HK JDW NO:
5-ABLS7M-16.000MHZ-B-2-T
Package:
2-SMD, Flat Lead
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABLS7M-16.000MHZ-B-2-T
    Select All
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    2.3114mm
  • Height Seated (Max)
    0.091 2.30mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    4.0894mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    2-SMD, Flat Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABLS7M
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.161W 7.00mmx4.10mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohms
  • Load Capacitance
    18pF