  • ABLS3-12.288MHZ-D4Y-T
ABLS3-12.288MHZ-D4Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABLS3-12.288MHZ-D4Y-T
HK JDW NO:
5-ABLS3-12.288MHZ-D4Y-T
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 12.2880MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABLS3-12.288MHZ-D4Y-T
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABLS3
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    4.8mm
  • Frequency
    12.288MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    2.4892mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    11.4046mm
  • Width
    4.699mm