  • ABLS2-36.000MHZ-B4Y-T
ABLS2-36.000MHZ-B4Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABLS2-36.000MHZ-B4Y-T
HK JDW NO:
5-ABLS2-36.000MHZ-B4Y-T
Description:
Crystals 36.000MHZ, 18pF 30ppm -20C +70C
Step5Bar-code shipping tag
ABLS2-36.000MHZ-B4Y-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ABLS2
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Frequency
    36MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    3rd Overtone
  • Height
    3.302mm
  • Height Seated (Max)
    0.130 3.30mm