  • ABLJO-80.000MHZ
ABLJO-80.000MHZ
advertisement
Manufacturer No:
ABLJO-80.000MHZ
HK JDW NO:
5-ABLJO-80.000MHZ
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ABLJO-80.000MHZ
Description:
XTAL OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS
Step5Bar-code shipping tag
ABLJO-80.000MHZ
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    ABLJO
  • Size / Dimension
    0.563Lx0.343W 14.30mmx8.70mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    80MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Current
    25mA
  • Height
    5.5118mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • Length
    14.3002mm
  • Width
    8.7122mm