  • ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABL-14.7456MHZ-B4Y-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABL
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Bright Tin (Sn) - annealed
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR
  • Frequency
    14.7456MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L11.5XB5.0XH3.5 (mm)/L0.453XB0.197XH0.138 (inch)
  • Operating Frequency
    14.7456MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm