  • ABDFTCXO-26.000MHZ-E-2-CT
ABDFTCXO-26.000MHZ-E-2-CT
advertisement
Manufacturer No:
ABDFTCXO-26.000MHZ-E-2-CT
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABDFTCXO-26.000MHZ-E-2-CT
Package:
14-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABDFTCXO-26.000MHZ-E-2-CT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    ABDFTCXO
  • Size / Dimension
    0.559Lx0.360W 14.20mmx9.15mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    TCXO
  • Additional Feature
    DUAL O/P IS AVAILABLE; TAPE
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±280ppb
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    20mA
  • Physical Dimension
    14.2mm x 9.15mm x 3.0mm
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm