  • AB-1.8432MHZ-B2
AB-1.8432MHZ-B2
advertisement
Manufacturer No:
AB-1.8432MHZ-B2
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AB-1.8432MHZ-B2
Package:
HC-49/U
Datasheet:
AB-1.8432MHZ-B2
Description:
CRYSTAL 1.8432MHZ 18PF T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AB-1.8432MHZ-B2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/U
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AB
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    1.8432MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    750Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.530 13.46mm