  • AA0805FR-0751R1L
AA0805FR-0751R1L
advertisement
Manufacturer No:
AA0805FR-0751R1L
HK JDW NO:
898-AA0805FR-0751R1L
Datasheet:
AA0805FR-0751R1L
Description:
AA Series, Thick Film, 51.1Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA0805FR-0751R1L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    AA
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    51.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm