  • A70IH2220AA00K
A70IH2220AA00K
advertisement
Manufacturer No:
A70IH2220AA00K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-A70IH2220AA00K
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 10% Axial Axial 250V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A70IH2220AA00K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    200V