  • A50EH36802660K
A50EH36802660K
advertisement
Manufacturer No:
A50EH36802660K
HK JDW NO:
417-A50EH36802660K
Description:
680nF Film Capacitor 10% Axial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A50EH36802660K
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Diameter
    7mm
  • Length
    14mm