  • A22NW-2MM-TRA-G101-RD
A22NW-2MM-TRA-G101-RD
advertisement
Manufacturer No:
A22NW-2MM-TRA-G101-RD
HK JDW NO:
607-A22NW-2MM-TRA-G101-RD
Package:
Description:
Switch,Selector,Illum,2 Pos,Man Rst,Br Mtl Bzl,Red,2 NO,120 VAC
Step5Bar-code shipping tag
A22NW-2MM-TRA-G101-RD
  • Operating Temperature
    -25°C~55°C
  • Feature
    Bezel - Round, Red Knob
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC 8A DC
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Circuit
    DPST-NO
  • Switch Function
    Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    100V~120VAC
  • Illumination Type, Color
    LED, Red
  • Depth Behind Flange
    45.30mm