  • A221J15C0GK5TAA
A221J15C0GK5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A221J15C0GK5TAA
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-A221J15C0GK5TAA
Package:
Axial
Datasheet:
A221J15C0GK5TAA
Description:
A 220pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A221J15C0GK5TAA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    A
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm