  • A-TB500-OQ11CH
A-TB500-OQ11CH
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-OQ11CH
HK JDW NO:
93-A-TB500-OQ11CH
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-OQ11CH
    23 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2013
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
  • Number of Positions
    11
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.335 8.51mm
  • Termination Style
    Solder
  • Voltage
    300V
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Current
    20A
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Voltage - UL
    300V